• آخرین خبر با عنوان ، دانلود تحقیق مبانی امنیت اطلاعات در 3 ماه قبل منتشر شده است .
 • یکشنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  »   اخبار اجتماعی, اخبار اقتصادی, اخبار بانوان  »   فقیرترین کشورهای آسیا در سال 2015
  226 views
  ۲۲ دی ۱۳۹۴ , ساعت ۸:۰۰

  فقیرترین کشورهای آسیا در سال ۲۰۱۵

  فقیرترین کشورهای آسیا در سال 2015Reviewed by مجله همه جور فان on Jan 12Rating:

  فقیرترین کشورهای آسیا در سال ۲۰۱۵

  آسیا بزرگترین و پرجمعیت‌ترین قاره دنیاست؛ در حالی که قطر، ثروتمندترین کشور دنیا در این قاره قرار دارد، بسیاری از کشورهای آسیایی در فقر مطلق به سر می‌برند و مردم آن در رده فقیرترین مردمان جهان قرار دارند.
  اقتصادنیوز: آسیا بزرگترین و پرجمعیت‌ترین قاره دنیاست؛ در حالی که قطر، ثروتمندترین کشور دنیا در این قاره قرار دارد، بسیاری از کشورهای آسیایی در فقر مطلق به سر می‌برند و مردم آن در رده فقیرترین مردمان جهان قرار دارند.

  ریچست‌لایف‌استایل نگاهی اجمالی به فقیرترین کشورهای آسیا با توجه به برآورد سرانه تولیدناخالص داخلی (بر اساس شاخص برابری قدرت خرید) آنها انداخته است. بر این اساس، فهرست ۱۵ کشور فقیر آسیا عبارت است از:
  برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی وبسایت خبری ,سرگرمی همه جور فان اینجا کلیک کنید.
  ۱۵. اندونزی

  سرانه GDP معادل ۵۲۱۴ دلار

  اندونزی یک کشور در حال توسعه است. با این وجود رشد اقتصادی ثابت این کشور منجر به کاهش تدریجی فقر کلی در این کشور شده است. فرصت‌های زیادی برای رشد در اندونزی وجود دارد.

  ۱۴. فیلیپین

  سرانه GDP معادل ۴۶۸۲ دلار

  فقر همچنان به عنوان یک مشکل اجتماعی بحرانی در فیلیپین باقی مانده است. بیش از ۲۵ درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر قرار دارند. رشد جمعیتی مدیریت‌نشده یکی از اصلی‌ترین دلایل فقر در فیلیپین محسوب می‌شود.

  ۱۳. هندوستان

  سرانه GDP معادل ۴۳۰۷ دلار

  فقر در سراسر هند، بزرگترین کشور دموکرات دنیا وجود دارد. در واقع فقر در هند واقعیتی تاریخی است. با این وجود، بعد از سال ۱۹۹۱، نوآوری‌های موجود در سلامت غذایی و رشد اقتصادی سریع باعث کم شدن فقر در هندوستان شده است.

  ۱۲. ازبکستان

  سرانه GDP معادل ۴۰۳۸ دلار

  ازبکستان یک کشور ثروتمند با مردمانی فقیر است. این کشور در نظر دارد تا به یک کشور بازار محور تبدیل شود.

  ۱۱. ویتنام

  سرانه GDP معادل ۴۰۰۱ دلار

  ویتنام یک کشور در حال توسعه تلقی می‌شود. سوءتغذیه و فقر در این کشور برای مدت زیادی وجود داشته است. با این حال، رشد اقتصادی بالای ویتنام در اولین دهه قرن حاضر باعث کاهش چشمگیر فقر در این کشور شده است.

  ۱۰. پاکستان

  سرانه GDP معادل ۳۱۴۴ دلار

  مطابق با شاخص توسعه انسانی، ۶۰.۳ درصد از مردم پاکستان با کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند. توزیع ثروت در پاکستان به شدت نامتاوزن بوده است. قشر مرفه ۱۰ درصدی جمعیت این کشور ۲۷.۶ درصد درآمد و قشر فقیر ۱۰ درصدی ۴.۱ درصد درآمد را از آن خود کرده‌اند.

  ۹. لائوس

  سرانه GDP معادل ۳۱۰۰ دلار

  بیش از یک سوم از جمعیت لائوس زیر خط جهانی ۱.۲۵ دلار در روز زندگی می‌کنند. با وجود این که لائوس از رشد اقتصادی سریع بهره می‌برد، همه اقشار جامعه این مزایا را احساس نمی‌کنند.

  ۸. قرقیزستان

  سرانه GDP معادل ۲۳۸۰ دلار

  فقر و سوءتغذیه مهمترین معضلات این کشور استقلال یافته از شوروی سابق است. تقریبا نیمی از جمعیت قرقیزستان زیر خط فقر به سر می‌برند. بسیاری از اوقات بحران گرسنگی در این کشور به وسیله بلاهای طبیعی شدت می‌گیرد.

  ۷. تاجیکستان

  سرانه GDP معادل ۲۳۷۳ دلار

  نزدیک به ۵۰ درصد جمعیت تاجیکستان فقیر هستند. اقتصاد این کشور بعد از جنگ داخلی هرگز بهبود نیافته است. فقر در سراسر تاجیکستان گسترده است. وقوع حوادث طبیعی تنها به مشکلات می‌افزاید.

  ۶. یمن

  سرانه GDP معادل ۲۳۵۱ دلار

  یمن کمترین مقدار شاخص توسعه انسانی را در میان کشورهای عربی به خود اختصاص داده است. بیش از ۴۵ درصد از جمعیت یمن در فقر مطلق به سر می‌برند. برنامه‌های بسیاری برای بالابردن استاندارد زندگی مردم در حال اجراست ولی اکثر آنها برای برطرف کردن نیازهای مردم کافی نیستند.

  ۵. نپال

  سرانه GDP  معادل ۲۳۱۰ دلار

  نپال همچنان در حال مبارزه برای غلبه بر میراث ۱۰ ساله قیام مائویست است. عدم ثبات سیاسی مهمترین دلیل فقر در نپال به شمار می‌آید.

  ۴. پاپوا گینه نو

  سرانه GDP معادل ۲۲۸۳ دلار

  پاپو گینه نو کشوری غنی از منابع با درآمد پایین‌ است. در حدود ۴۰ درصد از جمعیت کشور در فقر به سر می‌برند. کمبود فرصتهای شغلی رسمی برای جمعیت جوان جویای کار یکی از مهمترین دلایل فقر در این کشور قلمداد می‌شود. در حال حاضر این کشور اهداف توسعه هزاره سوم را دنبال نمی‌کند

  ۳. بنگلادش

  سرانه GDP معادل ۲۰۸۳ دلار

  جمعیت متمرکز بنگلادش با مشکلات بسیاری از قبیل،‌ عدم ثبات سیاسی، سیل، زیر ساخت ضعیف، عرضه نیروی ناکافی و فساد دست و پنجه نرم می‌کند.

  ۲. میانمار

  سرانه GDP معادل ۱۷۱۱ دلار

  حکومت سلطنتی در جنوب شرق آسیا یکی از فقیرترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. اقتصاد این کشور به کشاورزی و صادرات وابسته است. سوءمدیریت اقتصادی یکی از اصلی‌ترین دلایل فقر در میانمار است.

  ۱. افغانستان

  سرانه GDP معادل ۱۱۷۷ دلار

  برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی وبسایت خبری ,سرگرمی همه جور فان اینجا کلیک کنید.

  جنگ در این کشور اثرات منفی بسیاری روی استاندارد زندگی مردم افغانستان وارد کرده است. حکومت پیچیده بین‌المللی و حمله شورشیان افغانستان را به فقیرترین کشور آسیا تبدیل کرده است. زنده‌ماندن در این کشور به عنوان اصلی‌ترین جنگ برای مردمانش (به ویژه زنان و کودکان) تلقی می‌شود. این کشور با چالش‌های اساسی نظیر کمبود تسهیلات بهداشت و درمان، زیرساخت‌های ضعیف، بهداشت زیر سطح استاندارد و کمبود آب پاک دست و پنجه نرم می‌کند.

  بانوان عزیز حتما بخوانید ! اخبار اجتماعی  , اخبار اقتصادی  , اخبار بانوان

  انجیل از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد اِنجیل، (عربی شده واژهٔ یونانی «اِئوانگِلیون» euangelion) به معنای خبر خوش یا مژده، نام دیگر مجموعه متون «عهد جدید» است. ...
  خوش استایل ترین ستاره های هفته مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ...
  دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نشریه اکونومیست در ویژه‌نامه‌ای به رویکردهای دو نامزد انتخابات آمریکا پرداخته و ابعاد مختلف اقتصادی ...
  ماه چهره خلیلی و یک پیشنهاد وسوسه کننده! ماجرای پیوستن هنرمندان ایرانی به شبکه جم ماجرایی بود که از یکی دو سال پیش سر زبان ها افتاد و تا ...

  بانوان عزیز حتما بخوانید !