• آخرین خبر با عنوان ، دانلود تحقیق مبانی امنیت اطلاعات در 2 ماه قبل منتشر شده است .
 • دوشنبه, ۰۷ فروردین ۱۳۹۶
  »   اخبار اقتصادی, اخبار بانوان, اخبار سیاسی, سیاست خارجی  »   CNN: برجام پایان راه برای ایران نیست
  222 views
  ۲۸ دی ۱۳۹۴ , ساعت ۴:۰۴

  CNN: برجام پایان راه برای ایران نیست

  CNN: برجام پایان راه برای ایران نیستReviewed by مجله همه جور فان on Jan 18Rating:
  سی ان ان در تفسیری پیرامون آینده این توافق بین ایران و گروه ۱+۵ تاکید کرد: برجام پایان برنامه هسته ای ایران نیست چرا که ایران همچنان قادر به تولید اورانیوم کم غنا خواهد بود و می تواند از آن در نیروگاه های تولید برق استفاده کند.
  خبرگزاری ایرنا: سی ان ان در تفسیری پیرامون آینده این توافق بین ایران و گروه ۱+۵ تاکید کرد: برجام پایان برنامه هسته ای ایران نیست چرا که ایران همچنان قادر به تولید اورانیوم کم غنا خواهد بود و می تواند از آن در نیروگاه های تولید برق استفاده کند.

  تارنمای این شبکه تلویزیونی آمریکایی در این تفسیر که با عنوان ‘توافق هسته ای ایران: بعد از آن چه خواهد شد؟’ در واکنش به اعلام آغاز رسمی اجرای برجام نوشته شده است، پس از ذکر این نکته، مجددا تاکید کرد: ایران توان هسته ای خود را از دست نداده است.

  ایران و گروه ۱+۵ (اعضای دائم شورای امنیت و آلمان) دیشب (شنبه شب) پس از چندین دوره مذاکرات فشرده و چندجانبه به ‘روز اجرای’ برجام یا Implentation Day رسیدند؛ خبری که امروز یکشنبه، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار دارد و مانند همیشه رسانه های آمریکایی در این خصوص پیشرو هستند.

  تارنمای سی ان ان همچنین با ذکر خلاصه ای از محتوای برجام، روز اجرای آن را نقطه عطف مهمی دانسته مهمترین تعهدات ایران و آمریکا را در این توافق توضیح داد.

  این شبکه خبری درباره دستاوردهای برجام برای ایران نوشت: ‘آمریکا و اتحادیه اروپا برخی از تحریم های اقتصادی را لغو خواهند کرد و میزان تحریم هایی که اروپایی ها لغو می کنند، به مراتب بیش از تحریم های آمریکایی هاست. اتحادیه اروپا تحریم های بانکی خود علیه ایران را لغو می کند.

  ‘ بدین ترتیب ایران قادر خواهد شد از نظام بانکی الکترونیک (سوییفت) استفاده کند که این امر برای شرکت در نظام مالی جهانی ضروری است. اوباما نیز با دستورات شخص خود برخی از تحریم های تجاری و مالی آمریکا علیه ایران را تعلیق خواهد کرد.’

  ایران و کشورهای گروه ۱+۵ طی ۱۸ ماه اخیر مذاکرات فشرده و چندجانبه ای را انجام دادند تا به مناقشه ای که آمریکا و متحدانش بالغ بر دو دهه بر سر برنامه هسته ای ایران به راه انداخته بود، پایان دهد؛ برنامه ای که به اعتراف گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی و حتی گزارش نهادهای امنیتی و اطلاعاتی سندی دال بر تخطی آن از اهداف صلح آمیز یافت نشده است.

  غرب بیش از یک دهه بود که تحریم های اقتصادی بسیار سنگین و چندجانبه ای را به بهانه برنامه هسته ای علیه ایران اعمال کرده بود که مذاکرات اخیر علاوه بر نشان دادن توان دیپلماتیک ایران در تعامل با قدرت های بزرگ، به تحریم های نفتی، پولی و مالی علیه تهران پایان داد.

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ‘فدریکا موگرینی’ مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیشب در بیانیه مشترکی لغو تحریم ها و آغاز رسمی برجام را اعلام کردند.

  بانوان عزیز حتما بخوانید ! اخبار اقتصادی  , اخبار بانوان  , اخبار سیاسی  , سیاست خارجی

  انجیل از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد اِنجیل، (عربی شده واژهٔ یونانی «اِئوانگِلیون» euangelion) به معنای خبر خوش یا مژده، نام دیگر مجموعه متون «عهد جدید» است. ...
  خوش استایل ترین ستاره های هفته مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ...
  دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نشریه اکونومیست در ویژه‌نامه‌ای به رویکردهای دو نامزد انتخابات آمریکا پرداخته و ابعاد مختلف اقتصادی ...
  ماه چهره خلیلی و یک پیشنهاد وسوسه کننده! ماجرای پیوستن هنرمندان ایرانی به شبکه جم ماجرایی بود که از یکی دو سال پیش سر زبان ها افتاد و تا ...

  بانوان عزیز حتما بخوانید !