• آخرین خبر با عنوان ، دانلود تحقیق مبانی امنیت اطلاعات در 3 ماه قبل منتشر شده است .
 • دوشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
  130 views
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ , ساعت ۱۵:۳۰

  از «زیکا» چه می‌دانید؟

  از «زیکا» چه می‌دانید؟Reviewed by مجله همه جور فان on Jan 31Rating:
  ویروس زیکا که از پشه آئدس منتقل می‌شود و با افزایش مبتلایان به نارسایی‌های مادرزادی در برزیل همراه بوده به سرعت در نیمکره جنوبی در حال شیوع است.

  خبرگزاری ایسنا: ویروس زیکا که از پشه آئدس منتقل می‌شود و با افزایش مبتلایان به نارسایی‌های مادرزادی در برزیل همراه بوده به سرعت در نیمکره جنوبی در حال شیوع است.

  «فلامینیا کاتروشیا» از دانشکده سلامت عمومی «تی اچ چان» هاروارد گفت: بررسی‌ها حاکی از آن است که این ویروس با محیط‌های انسانی سازگار شده و جهش یافته است.

  ویروس زیکا با ویروس‌های دیگری که از طریق پشه‌های آئدس منتقل می‌شوند نظیر ویروس تب دانگ شباهت دارد. این ویروس اولین بار در سال ۱۹۴۷ در میمون‌های آفریقا شناسایی شد و از آن زمان چندین بار شیوع داشته، هرچند مطالعات بسیاری روی آن انجام نگرفته است.

  در تازه‌ترین مورد شیوع ویروس زیکا در برزیل تفاوت‌هایی مشاهده شده و این مورد با افزایش قابل توجه تولد نوزادان مبتلا به نارسایی مادرزادی میکروسفالی توام شده است. در این عارضه سر نوزاد رشد طبیعی خود را ندارد و کوچک می‌ماند.

  افزایش تعداد نوزادان مبتلا به این بیماری در مقایسه با سال‌های گذشته رشد ۲۰ برابری داشته به گونه‌ای که طی چند ماه از ۱۵۰ مورد ابتلا به بیش از ۳۰۰۰ مورد رسیده است.

  در صورتی که ویروس زیکا عامل افزایش شمار مبتلایان به میکروسفالی و سندرم «گیلن باره» در میان افراد بزرگسال در برزیل باشد نشان می‌دهد که این ویروس توانسته با محیط زیست انسانی سازگاری و جهش پیدا کند.

  اگرچه رابطه بین ویروس زیکا و این بیماری‌ها تایید نشده اما مطالعات پیشین نشان می‌دهد این ویروس می‌تواند از طریق رحم از مادر به نوزاد منتقل شود و سیستم عصبی را آلوده کند.

  به گفته کارشناسان لازم است برای درک منشا این ویروس مطالعات ژنتیکی انجام شود. به نظر می‌آید دو نژاد مختلف از این ویروس وجود دارد که در آفریقا و آسیا ریشه دارند. همچنین بررسی‌ها حاکی از آن است که شیوع این ویروس در برزیل از نژاد آسیایی ناشی می‌شود.

  بانوان عزیز حتما بخوانید ! اخبار بانوان  , اخبار حوادث  , اخبار حوادث ایران  , اخبار حوادث جهان  , بهداشت  , سلامت

  انجیل از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد اِنجیل، (عربی شده واژهٔ یونانی «اِئوانگِلیون» euangelion) به معنای خبر خوش یا مژده، نام دیگر مجموعه متون «عهد جدید» است. ...
  خوش استایل ترین ستاره های هفته مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ...
  دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نشریه اکونومیست در ویژه‌نامه‌ای به رویکردهای دو نامزد انتخابات آمریکا پرداخته و ابعاد مختلف اقتصادی ...
  ماه چهره خلیلی و یک پیشنهاد وسوسه کننده! ماجرای پیوستن هنرمندان ایرانی به شبکه جم ماجرایی بود که از یکی دو سال پیش سر زبان ها افتاد و تا ...

  بانوان عزیز حتما بخوانید !