• آخرین خبر با عنوان ، دانلود تحقیق مبانی امنیت اطلاعات در 3 ماه قبل منتشر شده است .
 • دوشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
  »   اخبار بانوان, اخبار سیاسی, سیاست خارجی  »   روسیه و آمریکا؛ در تدارک جنگ جهانی
  229 views
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ , ساعت ۱۸:۰۰

  روسیه و آمریکا؛ در تدارک جنگ جهانی

  روسیه و آمریکا؛ در تدارک جنگ جهانیReviewed by مجله همه جور فان on Feb 14Rating:
  درشرایطی که آمریکا ورژیم های متحدش همچون عربستان سعودی از تهاجم زمینی به سوریه سخن می گویند، «دیمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه نسبت به چنین اقدامی وعواقب وخیم آن برای امنیت منطقه هشدار داد.
  خبرگزاری ایرنا: درشرایطی که آمریکا ورژیم های متحدش همچون عربستان سعودی از تهاجم زمینی به سوریه سخن می گویند، «دیمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه نسبت به چنین اقدامی وعواقب وخیم آن برای امنیت منطقه هشدار داد.

  مدودیف دردیدار با «بوروت پاخور» رئیس جمهوری اسلوونی درمورد تهاجم زمینی به سوریه گفت: این بازگشت ازمسیر مذاکرات واقدامی نادرست است ونباید طرف های بحران سوریه یکدیگر را با این گونه اظهارات بترسانند.

  وی با انتقاد ازکشورهایی که ازتهاجم زمینی به سوریه سخن می گویند، اظهارکرد: برغم به دست آمدن توافقات درمورد سوریه درنشست اخیر گروه حامیان سوریه درمونیخ، مقام های برخی کشورها تهدید می کنند که اگر اقدامات مورد نظر آنها انجام نگیرد عملیات زمینی درسوریه اجرا می کنند.

  نخست وزیر روسیه با بیان اینکه نباید یکدیگر را با این گونه بیانات بترسانیم، گفت: می دانیم که قوانین وژست های رسانه ای وجود دارد اما درمکان نخست باید حل وفصل مسایل سوریه و ازسرگیری مذاکرات سوری وبرقراری آتش بس دراین کشور قرار گیرد.

  وی ادامه داد : پس ازکسب توافق درنشست اخیر گروه حامیان سوریه درمونیخ، وضعیت بهتر شده است وامروز شاهدیم که وضعیت مساله سوریه نسبت به چند روز پیش بهبود یافته است.
  مدودیف گفت: این فقط آغاز کار است و باید با دقت نسبت به یکدیگر رفتار کرده و به استدلال های یکدیگر توجه و توافق ها را اجرا کرد.

  درروزهای اخیر مقام های عربستان سعودی وترکیه ازامکان شرکت درعملیات زمینی در سوریه در پوشش مبارزه با گروه تروریستی داعش سخن گفته اند.

  مقام های روس درهفته اخیر بارها به برخی کشورهای منطقه ازجمله عربستان سعودی که قصد تهاجم به سوریه را به بهانه مبارزه با تروریسم دارد، هشدار داده اند.
  نخست وزیر روسیه نسبت به عواقب اینگونه عملیات خارجی وتهاجم نظامی به سوریه هشدار داد و از آن به عنوان زمینه بروز جنگ جهانی سوم یادکرد.

  مدودیف روزپنجشنبه درگفت وگو با روزنامه آلمانی «هندلزبلات» گفت : عملیات زمینی نیروهای خارجی درسوریه منجر به پایان مناقشه دراین کشور نمی شود بلکه آن را طولانی می کند.
  وی ادامه داد: آمادگی برخی کشورها برای عملیات زمینی ضدتروریستی در سوریه مضر است زیرا طبق معمول هر گونه عملیات زمینی منجر به جنگ تمام عیار می شود.

  مدودیف خاطرنشان کرد: عملیات زمینی به معنی ورود تمام کشورهای شرکت کننده در آن در یک جنگ دائمی است. این کشورها آیا فکر می کنند می توانند با سرعت این عملیات را به پایان برسانند؟
  نخست وزیر روسیه گفت: چنین نخواهد بود به ویژه این امر در جهان عرب امکانپذیر نیست. در مناقشات آن منطقه معمولا تمام طرف ها با یکدیگر به جنگ می پردازند.

  وی افزود: در سوریه وضعیت بسیار پیچیده است زیرا به این صورت نیست که ارتش سوریه با گروه های ضدتروریستی بجنگد و در صورت آغاز عملیات زمینی مناقشه ممکن است سالها به طول بینجامد.

  نخست وزیر روسیه گفت: باید با اجرای تدابیر سخت که در شرایط کنونی روسیه و امریکا و برخی طرف های دیگر درسوریه بکار می گیرند، طرف های درگیر دربحران این کشور را به پشت میز مذاکره کشاند. دراین شرایط آغاز جنگ زمینی اشتباه بزرگ است.

  این مقام روس درادامه مصاحبه، آمریکا، عربستان سعودی وبرخی کشورهای اروپایی را مسئول بی ثباتی اوضاع سوریه دانست واظهارداشت: ارزیابی اقدامات رهبر یک کشور دلیلی برای چنین اقداماتی که از طرف این کشورها شاهد هستیم، نمی شود.

  مدودیف گفت:ممکن است بشار اسد رئیس جمهوری سوریه فرد ایده آلی ازنظر رعایت دمکراسی نباشد می بایست برای برگزاری انتخابات درآن کشور تلاش می شد و چنین کارزاری را علیه آن برپا نمی کردند.

  ,, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  بانوان عزیز حتما بخوانید ! اخبار بانوان  , اخبار سیاسی  , سیاست خارجی

  انجیل از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد اِنجیل، (عربی شده واژهٔ یونانی «اِئوانگِلیون» euangelion) به معنای خبر خوش یا مژده، نام دیگر مجموعه متون «عهد جدید» است. ...
  خوش استایل ترین ستاره های هفته مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ...
  دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نشریه اکونومیست در ویژه‌نامه‌ای به رویکردهای دو نامزد انتخابات آمریکا پرداخته و ابعاد مختلف اقتصادی ...
  ماه چهره خلیلی و یک پیشنهاد وسوسه کننده! ماجرای پیوستن هنرمندان ایرانی به شبکه جم ماجرایی بود که از یکی دو سال پیش سر زبان ها افتاد و تا ...

  بانوان عزیز حتما بخوانید !

  پیام ظریف به دلواپسان برجام: تمامش کنید ظریف در پاسخ به این پرسش که در طول مذاکرات حمایت‌ها و انتقادهایی وجود داشته است چقدر انتقادها را منصفانه دیده‌اید گفت: از برخی ...
  CNN: برجام پایان راه برای ایران نیست سی ان ان در تفسیری پیرامون آینده این توافق بین ایران و گروه 1+5 تاکید کرد: برجام پایان برنامه هسته ای ایران نیست چرا ...
  ظریف: حال نوبت همه ماست » سرویس: سياسي - سياست خارجي کد خبر: 94102715449 یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۲ ...