• آخرین خبر با عنوان ، دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ در 3 هفته قبل منتشر شده است .
 • یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۵
  »   اخبار اجتماعی, اخبار روز, اخبار سیاسی, سیاست خارجی  »   جان کری رکورد شکست
  133 views
  ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۲۱

  جان کری رکورد شکست

  جان کری رکورد شکستReviewed by مجله همه جور فان on Apr 7Rating:
  جان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از ورود به بحرین، رکورد بیشترین مسافرت وزرای امور خارجه آمریکا را شکست.

  واحد مرکزی خبر نوشت: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از ورود به بحرین، رکورد بیشترین مسافرت وزرای امور خارجه آمریکا را شکست.

  آسوشیتدپرس گزارش داد؛ بر اساس گزارش های منتشر شده، سفر کری به بحرین باعث شد وی رکورد یک میلیون و ۶۰ هزار مایل مسافرت را به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا بشکند. رکورد پیشین متعلق به کاندولیزا رایس با یک میلیون و ۵۹ هزار مایل مسافرت بود. رایس در زمان جرج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا، سمت وزیر امور خارجه را به عهده داشت.

  در حالی که ۱۰ ماه به پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا باقی مانده است، کری همچنان به ادامه برنامه سفرهای فشرده خود مصمم است. وی روز سه شنبه گذشته از نیویورک به خاورمیانه فت. وی قصد دارد اواخر هفته کنونی به ژاپن سفر کند.

  بر اساس برآوردهای انجام شده، کری تا پایان دوران مسئولیت خود به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا قادر خواهد بود میزان سفرهای انجام شده خود را صدها هزار مایل افزایش دهد.

  کری از ماه فوریه سال ۲۰۱۳ که سمت وزیر امور خارجه‌ آمریکا را به عهده گرفت، تا کنون بیش از ۲۳۰۰ ساعت (برابر با ۹۶ روز) را در آسمان کرده است.

  همچنین بر اساس آمارهای اعلام شده، کری تا کنون به ۸۰ کشور جهان سفر کرده است.

  سفر کری به منامه، نخستین سفر یک وزیر امور خارجه آمریکا به بحرین از زمان وقوع اعتراضات گسترده در این کشور در سال ۲۰۱۱ شمرده می شود.

  [ad id=”4025″]
  [news_in_pics style=’1′ title=’اخبار تصویری’ display=’category’ category=’349′ count=’10’ show_more_1]=’on’ ]
  [ad id=”3060″]

  مطالب مرتبط با موضوع اخبار اجتماعی  , اخبار روز  , اخبار سیاسی  , سیاست خارجی

  دنیا با «ترامپ» بهتر می شود یا «کلینتون»؟ با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نشریه اکونومیست در ویژه‌نامه‌ای به رویکردهای دو نامزد انتخابات آمریکا پرداخته و ابعاد مختلف اقتصادی ...
  ماه چهره خلیلی و یک پیشنهاد وسوسه کننده! ماجرای پیوستن هنرمندان ایرانی به شبکه جم ماجرایی بود که از یکی دو سال پیش سر زبان ها افتاد و تا ...
  الیف شافاک؛ زن محبوب این روزهای بازار کتاب رمانِ ملتِ عشق از الیف شافاک به پدیده فروش رمانِ خارجی در ایران تبدیل شده است. هفته نامه صدا - ...
  اولین خانواده سیاه پوست در کاخ سفید از میراث خود می گوید: مصاحبه با میشل و باراک اوباما درباره آینده شان باراک اوباما و همسرش ...

  مطالب مرتبط